Nereden başlasam, nasıl anlatsam?

Geçen sene doğum izni sebebi ile izinliydim ve 1 yıl sonra geldiğimde gördüğüm “Bt sınıfım talan edilmiş resmen” :(

Zaten branşı nerdeyse tamamen ortadan kaldırılmış bir dersin öğretmeni olarak yeterince sıkıntımız vardı, bir de bunlar eklendi.

Geçen sene 14 adet olan pc sayısı 9’a düşmüş ve farelerle klavyeler kayıp!1

Projeksiyon başka bir sınıfın bozuk  projeksiyonuyla değiştirilmiş

Sandalyem kayıp hatta çöp kovası bile kayıp!

Klima bozulmuş açtım sınıfı su bastı!

Sınıflar 35-36 kişi. Bu şekilde  nasıl ders işlenir anlayan beri gelsin :(

3

Zaten şu an MEB “öğrenciler bilgisayarı biliyor” mantığıyla olsa gerek Bilişim Teknolojileri dersini tamamen kaldırma yolunda ilerliyor. Ha bu saate kadar her şey sorunsuz muydu? Tabii ki hayır. Dersimiz seçmeliydi ve notu yoktu..Kendimi yırta yırta web tasarım, programlama, excel, access anlattım yıllarca.  Ama nafile işte.

Bir de formatörlük denilen şey vardı ki, o da uzun hikaye..Bi olan pişman bi olmayan. Olsanız memur gibi 8-5 arası okuldasınız ve Allah ne verdiyse yaparsınız. Hamile halimle elimde kasa, tornavida, bir binaın 3. katından diğer binanın 2. katına çıktığım çok olmuştur diyeyim de anlayın. Formatör olmasanız da yaparsınız bu işleri gerçi. İdareyi zor durumda bırakmak istemezsiniz filan!
4

Formatör olmasanız 10 saat derse talim eder, ek ders alamazsınız. Sonuç itibariyle şu anda 81 ilin 81’inde farklı uygulamalar var formatörlükle ilgili. Onu da anlayan beri gelsin!