Yaklaşık 12 yıl önce, çok çok güzel puanlar ve bin bir umutla başladığım “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri” öğretmenliği bölümüne hiç başlamamış olmayı dilerdim.

8 yıldır BT öğretmeniyim. Yaşadıklarımızı yazsam gerçekten roman olur. Artık hiç bir şey yazmak da konuşmak da istemiyorum aslında.

Zira geçen yılı bebeğim sebebiyle evde geçirdim ve de uzak kaldım her şeye (çok da iyi oldu)

Lakin yeni bir eğitim-öğretim yılı başlıyor. Ve neresinden tutsanız elinizde kalan sistemde, en zor durumda kalan yine biz Bt öğretmenleri olduk.

Şöyle anlatayım. Okulum ilkokul oldu ve bundan sonra Bt dersi olmayacak. Ders saatimi diğer okullardan tamamlamaya kalksam, zaten ders seçmeli olduğu ve seçilmediği! için ders yok. “Formatör”lük denilen sistem yeni ME. Bakanının talimatı sonucu kalkmış durumda (en azından burada görevlendirme yok şu an). Yani okulda saksı gibi kaldım ortada.

Yıllardır formatörlük! yaparken düştüğümüz konumu, çektiğimiz sıkıntıları yaşamak istemiyorum tekrar ama belirsizlik de çok kötü!

Oğluma bakıcı arıyorum, bulamıyorum, bulduklarımla konuşamıyorum çünkü çalışma saatlerim belli değil: Şöyle ki her gün 08.00-17.00 arası okulda da olabilirim, haftanın sadece 2 günü dersim de olabilir, ya da okul okul da gezebilirim her gün! İl ME Müdürü dahil sorularımı cevaplayacak ya da ne olacağımı bilen kimse yok!

Önceki sistemde de bin bir sıkıntı içindeydik, 4X3 te de bir şey değişmedi, hatta daha kötü oldu her şey.

Sonuç olarak “daha başlamadan yoruldum!”