2004’te göreve başladım. BT formatörü olmadığım zamanlarda bile BT sınıfımı asla ihmal etmedim, fiziksel temizlik ve düzeninden tut, bilgisayarların bakım ve onarımına kadar elimden gelen her şeyi yaptım. 8 saat derse de girsem 30 saat derse de girsem aynı ücreti alacağım halde öğrencilerime ve özellikle de dersime önem verdiğim için hep tek başıma girdim derslerime.

Özellikle son 10 yıldır ders daha eğlenceli olsun diye gecelerce ders çalışarak yeni programlar(üniversitede okurken adı bile olmayan yüzlerce program ve yazılımdan bahsediyorum) öğrendim, arduino öğrendim, kısıtlı imkanlarla sınıfıma arduino setler aldım, DYK kursu açtım. Ankara’ya 2 sene üst üste tamamen kendi imkanlarımla yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimi götürdüm (ODTÜ ve EBİKO’ya). Amasya MİSKOD yarışmalarında en fazla öğrenci ile katılım sağlayan öğretmen bendim, dereceye giren öğrencilerim oldu. Kendim MEB’in Amasya’da düzenlediği yarışmada derece aldım.

En son geçen sene Tübitak 2204 B’de Karadeniz Bölge 2.si oldu öğrencilerim. Teknofest’te 3 projem de finale kaldı. Aaa bu arada yüksek lisansımı tamamladım. 2 senedir de eTwinning projeleri yapıyorum ve Avrupa Kalite etiketi aldım. Ha özellikle son 4-5 yıldır okuldaki Tübitak 4006 sergilerinde en az 3-4 projem oluyor.

Ama bunca zaman bana verilen sadece bir tane “teşekkür” belgesi. Onu da 2005 yılında Amasya’da belki de yapılan ilk Avrupa Birliği projelerinden olan (o zamanlar adı Comenious idi şimdi Erasmus oldu sanırım) 3 ülkenin katılım sağladığı bir proje için Suluova’daki müdürüm vermiş. Başka da hiç bir başarı, teşekkür vs. belgem yok. Sayın bakanımızın verdiği son 2 başarı belgesini zaten herkese verdiği için saymıyorum.

Geçenlerde İL MEM’den aradılar “sizin gibi çalışkan bir öğretmenimizi ARGE’de görmek isteriz, burada çalışır mısınız?” dediler. Kibarca reddettim ve teşekkür ettim. Ama ben zaten tembelin tekiymişim. 18 yıldır tek bir icraatım olmamış. Ne diyeyim Allah bilsin yeter o zaman…